Magdalena Omiotek

Fizjoterapeutka specjalizująca się w fizjoterapii urologicznej, ginekologicznej i proktologicznej. Pracuje z kobietami, mężczyznami i dziećmi borykającymi się z dysfunkcjami obszaru miednicy. 

Cześć, jestem Magda i specjalizuję się w fizjoterapii zaburzeń urologicznych, ginekologicznych i proktologicznych. Pracuję z kobietami, mężczyznami i dziećmi borykającymi się zaburzeniami funkcji mięśni dna miednicy.

Ukończyłam wiele kursów z zakresu terapii uroginekologicznej, terapii w okresie okołoporodowym, a także inne z zakresu manipulacji powięziowej, integracyjnej terapii blizn, kinesiology tapingu kobiet w ciąży oraz zaburzeń seksualnych i zespołów bólowych krocza. Lubię być na bieżąco więc nieustannie się doszkalam co sprawia mi ogromną satysfakcję 😊

W gabinecie oprócz indywidualnie dobranej terapii, bardzo istotny jest dla mnie również komfort pacjenta, dlatego też zawsze przeprowadzam obszerny wywiad, po czym tłumaczę jak będzie wyglądało badanie funkcji i terapia.

Prywatnie jestem miłośniczką podróży, tych bliższych i dalszych. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe miejsca i nowe smaki. Lubię zmiany!!! Mam jednak trzy stałe filary w życiu – to mój mąż, syn i córka.

Czym się zajmuję?

Fizjoterapiaą w ciąży i po porodzie – zajmuję się rozejściem kresy białej czyli mięśnia prostego brzucha, łagodzeniem bólu i obrzęków m.in.  poprzez terapię manualną czy taping medyczny. Istotnym elementem terapii jest dla mnie edukacja pacjentki, która pozwala w dużej mierze uniknąć dysfunkcji dna miednicy po ciąży. Należy pamiętać, że po porodzie drogami natury  czy przez cesarskie cięcie zupełnie zmienia się wzorzec ruchowy, a dzięki reedukacji poporodowej skutecznie wrócisz do zdrowia i pełnej sprawności po porodzie

Terapia urologiczna i ginekologiczna – nietrzymanie moczu o różnym podłożu, pęcherz nadreaktywny, bolesne miesiączki, obniżenie narządów, zaburzenia seksualne, przygotowanie do operacji uroginekologicznych i fizjoterapia pooperacyjna.

Fizjoterapia mężczyzn – nietrzymanie moczu, zespoły bólowe miednicy, pęcherz nadreaktywny, fizjoterapia przed i pooperacyjna czy zaburzenia erekcji

Fizjoterapia dzieci – zapraszam rodziców z dziećmi borykającymi się z zaparciami nawykowymi, moczeniem nocnym, nadreaktywnym pęcherzem, nietrzymaniem moczu.

Terapia blizn – po nacięciu (pęknięciu) krocza, cesarskim cięciu oraz innych operacji w obrębie jamy brzusznej czy miednicy.