Fizjoterapia w sporcie

Fizjoterapia w sporcie

Nowoczesna fizjoterapia

Sport to zdrowie, a jednak regularny trening czasem powoduje ból, dyskomfort oraz wymaga odpowiedniej regeneracji. Sport to nasza pasja dlatego pomagamy sportowca na każdym poziomie zaawansowania od wielu lat. Rozumiemy ich potrzeby bo sami jesteśmy sportowcami i wszystkie nasze działania sprawdzamy, również na naszych organizmach.

Abyś mógł przenieść Swój organizm na wyższy poziom stworzyliśmy systemy wspomagające całościowo organizm sportowców. Nasze wieloletnie doświadczenie, badania medyczne, najnowsza technologia oraz współpraca z najwybitniejszymi specjalistami ze świata w dziedzinie treningu i regeneracji zaowocowały systemem, który całościowo wspiera sportowców w dążeniu do perfekcji. Nasze gabinety wspierane są przez dostawców najnowszych technologii medycznych, które są tak samo dostępne dla amatorów jak i dla mistrzów sportu.

System składa się z:

 

 1. Analizy funkcjonowania organizmu  
  Tworząc idealny plan dla Ciebie analizujemy w sposób kompleksowy wszystkie czynniki, zarówno aktualne jak i te z przeszłości, mogące wpływać na obniżenie Twojej sprawności. Oprócz takich rzeczy jak rodzaj i środowisko pracy, rodzaj aktywności jaką wykonujesz niezwykle istotne jest dla nas przeanalizowane twojej historii od samych narodzin. Zbieramy i selekcjonujemy informacje o Twojej historii medycznej od dnia narodzin. Wszystkie przebyte choroby, wypadki, urazy, alergie, dysfunkcje czy operacje. Te wszystkie problemy mogą mieć niekorzystny wpływ na dzisiejsze funkcjonowanie organizmu. Informacje te dają nam kierunek w jakim będziemy podążać.
 2. Badanie
  Badanie funkcjonalne, palpacyjne i obrazowe nałożone na wyniki analizy wskazują drogę do perfekcji ciała sportowca
 3. Likwidacja bólu i ograniczeń
  Przy pomocy najnowszych technologii oraz terapii manualnej usuwamy z ciała wszelkie zmiany mogące mieć niekorzystny wpływ na Twój organizm. Pracujemy z układem ruchu ale też z układem  nerwowym. Dzięki nam pozbędziesz się bólu, dyskomfortu, przyspieszysz regenerację, poprawisz stabilność ciała oraz poprawiasz funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Twój układ nerwowy stanie się sprawniejszy, odporniejszy na stres, a ciało mocniejsze, efektywniejsze, zdolne pokonywać większe obciążenia i uzyskać lepsze wyniki.   
 4. Plan regeneracyjny
  Najnowsze technologie i najskuteczniejsze formy zabiegów regeneracyjnych, dostosowane indywidualne, dostępne są w naszych gabinetach w całym kraju. Gdy już Twoje ciało działa w sposób optymalny, dbamy aby stan ten utrzymał się na stałe. Obciążenia wynikające z uprawiania danej dyscypliny czy pracy zawodowej obniżają z biegiem czasu efektywność Twojego organizmu. Lepsza regeneracja ogranicza to zjawisko, czyniąc każdy trening efektywniejszym.
  To jak skuteczny będzie cały system zależy również od Twojego zaawansowania dlatego dbamy również o edukacje naszych zawodników.   
 5. Trening i zabiegi uzupełniające
  W ramach współpracy z nami przeprowadzimy dla Ciebie instruktarz rolowania, pracy z przyrządami i urządzeniami regeneracyjnymi, które będziesz mógł wykonywać samodzielnie w domu. Stworzymy i przeprowadzimy instruktaż treningów uzupełniających Twoją dyscyplinę sportu tak, aby nie pozwolić ciału na „zarośniecie się” w danej dyscyplinie. Jest to bardzo ważne dla efektywności Twoich działań i prewencji dysfunkcji.

Nasi fizjoterapeuci, lekarze, trenerzy oraz specjaliści od sprzętu regeneracyjnego są do Twojej dyspozycji w wielu placówkach w całym kraju.

Skuteczna terapia pozwoli nie tylko uniknąć problemów bólowych ale również poprawić skuteczności działania tkanek, wzrost siły i wytrzymałości. Jak to się dzieje?

Każdy nasz ruch zarówno w sporcie jak i życiu codziennym to kombinacja ruchów prostych. Zgięcia i wyprostu, ruchów bocznych, rotacji, oraz stabilizacji tułowia. Centralny układ nerwowy zależny jest od informacji płynącej z różnych partii naszego ciała. Aby ruch był najefektywniejszy informacja płynąca z obwodu musi być jak najbardziej precyzyjna. Nasz mózg koduję kierunek i siłę mięśniową ale nie pojedyncze mięśnie. Zmiany powstałe w tkance łącznej, wynikające np. z dużego obciążenia treningowego powodują przesyłanie zaburzonej informacji do mózgu. W takiej sytuacji centralny układ nerwowy nie jest w stanie aktywować wszystkich możliwych włókien mięśniowych, skutkiem czego jest obniżenie siły i wytrzymałości. Dodatkowo brak aktywacji poszczególnych włókien mięśniowych powodować będzie przeciążanie tych które działają prawidłowo. W konsekwencji może to doprowadzić do zmiany wzorca ruchowego na mniej efektywny, sztywności, ograniczeń ruchowych i pojawienia się w późniejszym czasie bólu. Dzięki najnowszym metodą pracy, pomożemy Ci szybko się regenerować przez usuwanie niepożądanych zmian w tkankach przez co twoje treningi będą efektywniejsze, a wyniki sportowe zdecydowanie lepsze.