Terapia TECAR

Terapia TECAR

Nowoczesna fizjoterapia

Terapia TECAR to technologia uznawana przez fizjoterapeutów na całym świecie. My jednak poszliśmy o krok dalej. We współpracy z wieloma specjalistami z całego świata połączyliśmy najnowsze doniesienia w dziedzinie leczenia bólu i wypracowaliśmy autorski system pracy.

Naszym celem było stworzenie terapii, która będzie równie skuteczna jak najskuteczniejsze techniki oparte na pracy z powięzią a przy tym mniej bolesna. Chcieliśmy również wypracować system, który nie będzie wymagał kilku lub kilkunastodniowych przerw miedzy zabiegami.

Co sądzą o niej Pacjenci:

Terapia TECAR to nowoczesna technologia polegająca na dostarczaniu do komórek organizmu za pomocą prądów wysokiej częstotliwości, energii wspomagającej naturalne procesy regeneracyjne. Opierając się na rewolucyjnych badaniach o funkcjonowaniu systemu powięziowego i receptorowego oraz naszemu doświadczeniu udało nam się opracować i z powodzeniem wprowadzić w praktykę protokoły pracy, które sprawiają, że leczenie jest jeszcze skuteczniejsze, trwałe i co było dla nas najważniejsze bezbolesna dla pacjenta. Wykorzystanie terapii TECAR pozwoliło nam również wypracować system pozwalający skrócić całościowy czas terapii. I szybszy powrót pacjenta do zdrowia.

Terapię TECAR wykorzystujemy w

  • Leczeniu dolegliwości bólowych pleców i stawów obwodowych
  • Przywracaniu prawidłowej ruchomości stawowej
  • Przyspieszeniu regeneracji u sportowców
  • Leczeniu dysfunkcji stawów skroniowo – żuchwowych

WIĘCEJ O TERAPII

Co oznacza termin Termin TECAR. Termin TECAR stanowi skrót od nazwy Transfer of Energy- Capacitive And Resistive (transfer energii pojemnościowy i rezystywny). Przesyłanie energii elektrycznej realizowane jest w tym przypadku za pomocą dwóch rodzajów elektrod: pojemnościowych CET i rezystywnych RET. Elektrody pojemnościowe (pokryte izolatorem) przeznaczone są do terapii mięśni i innych tkanek miękkich zawierających dużo elektrolitów oraz znajdujących się na niewielkiej głębokości. Elektrody rezystywne z kolei wykorzystywane są w terapii tkanek niskiej zawartości elektrolitów, takich jak kości, ścięgna czy więzadła. Ich działanie jest wielostawowe i głębokie.

Energia Winback umożliwia leczenie wielu jednostek chorobowych związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Jest bezbolesnym i nieinwazyjnym rodzajem terapii, który jest niezwykle ceniony przez pacjentów. Pacjenci podczas zabiegu odczuwają delikatne ciepło w obrębie tkanek poddawanych leczeniu. Zastosowanie opisywanej technologii pozwala fizjoterapeutom na znacznie bardziej skuteczne leczenie wielu urazów, chorób czy dysfunkcji.

Aby zrozumieć jak działa terapia TECAR, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z przypadkami, w których jest ona stosowana. Jej działanie odbywa się na polu elektrofizjologii. Dyscyplina ta zajmuje się badaniem zjawisk elektrycznych i elektrochemicznych zachodzących w komórkach lub tkankach żywych organizmów, a w szczególności w neuronach i włóknach mięśniowych. Elektrofizjologia wymaga pomiarów zmian napięcia lub prądu przy pomocy rozmaitych skal biologicznych, od pojedynczych kanałów jonowych do całych organów takich jak serce. Dlatego też, aby zrozumieć podstawy terapii TECAR, należy myśleć w kategoriach zjawisk na poziomie komórkowym. Każdy typ tkanki charakteryzuje się różnicą potencjałów elektrycznych. Różnica ta stanowi stałą wartość określaną w zależności od wybranego typu tkanki. Na przykład, tkanka mięśniowa charakteryzuje się różnicą potencjałów elektrycznych – 90 mV. W przypadku choroby lub urazu wskaźnik ten może spaść do -20/30 mV, tym samym prowadząc do nieprawidłowego funkcjonowania komórki, co może trwać przez dłuższy lub krótszy czas zależnie od rodzaju choroby lub urazu. Terapia TECAR przyspiesza naturalny proces regeneracji komórki poprzez stymulację potencjału jej membrany. Terapia TECAR wykorzystuje niektóre funkcję ludzkiego ciała, włącznie z jego pojemnością elektryczną oraz hipertermią (przegrzanie), w zależności od wybranej formy terapii. Na przykład, hipertermia jest szczególnie pomocna w odzyskiwaniu utraconego zakresu ruchomości zesztywniałych stawów po długim okresie unieruchomienia, likwidowaniu bólu. W naszym autorskim systemie pracy wykorzystujemy to zjawisko do zmiany struktury powięzi a przez to do przywrócenie prawidłowego działania systemu receptorowego całego ciała.